„Еколошки проблеми“, угледни час социологије

Дана 10.06.2021. одржан је угледни час социологије под називом „Еколошки проблеми“. Час је корелација два наставна предмета, социологије и биологије. Час су организовале и реализовале Јелена Колунџија, наставница социологије и Сања Јосимов, наставница биологије у одељењу 3 -8.

Час је одржан у свечаној сали школе, коришћена је ППТ презентација и један од наставних метода била је обрнута учионица.

На часу су представиле своје искуство похађања семинара Истраживачке станице Петница о Одрживом развоју, ученице 3- 8  Ивана Грковић и Александра Божовић. Наиме ученице су у месецу фебруару са  својом наставницом социологије , која им је била и ментор, Јеленом Колунџијом,конкурисале  са својим пројектом који је Петница одабрала као један од петнест изврсних. Друга економска је тада изабрана са још четрнаест школа чији радови су прошли на конкурсу од укупно пријављена 102 рада.

Сарадник на изради наставне припреме за угледни час, била је психолог школе, Радмила Симијоновић.

Часу су присуствовали – Цвета Митровић, помоћник директора и Милан Врачар, наставник права.

После часа одржана је анализа целокупног часа.