Радионица „ Одрживи циљеви и занимања“

У четвртак, 17.октобра 2024.године у одељењу 3/6 одржана је радионица  у оквиру прогрма Каријерног вођења и саветовања.

Разматран је појам каријере и зашто је важно постављати каријерне циљеве, а затим је у оквиру циља одрживог развоја УН „Квалитетно образовање“ трагано за карактеристикама,активностима и занимањима која су важна за квалитетно образовање младих.

Ученицима је предствљена и платформа БОШ каријера са упутством  о начину приступа и садржајима који им могу помоћи да упознају своје јаке стране и дефинишу своје каријерне циљеве (тестови особина,вештина и интересовања, база занимања по подручјима рада са детаљним описом,база високошколских установа…).

Припрему и релизацију радионице са ученицима осмислиле су и одржале наставница физичког васпитања и координаторка ТЗДНЗЗ Марија Недељковић и стручни сарадник психолог Радмила Симијоновић, самостални педагошки саветник.