Наши ученици на представи “Талас”

Радмила Симијоновић, психолог наше школе, организовала је и координирала посету Омладинском позоришту „Дадов“, 14, 16. и 18. маја. Ученици свих одељења трећег разреда, 12 и 211, чланови Ученичког парламента, чланови Тима за превенцију насиља, Тима за инклузију присуствовали су представи „Талас“, која је настала на основу школског експеримента, који је у САД спровео професор Рон Џоунс. Немоћан да објасни ученицима како су Немци пристали на нацизам, одлучио је да у пет школских дана заједно са њима симулира настанак таквог уређења друштва. На основу овог догађаја снимљен је документарац који је добио награду Еми, након тога снимљен је и немачки играни филм, а књига коју је написао Тод Страсер имала је тираж од 8 милиона примерака.