Друштвене промене – огледни час из социологије

ОГЛЕДНИ ЧАС ИЗ СОЦИОЛОГИЈЕ  „ДРУШТВЕНЕ ПРОМЕНЕ“

Дана  5.12.2019. године, у одељењу 3-2, реализован је огледни час из социологије, под називом „Друштвене промене“.
Коришћен је метод  „Обрнута учионица“. Ученици су недељу дана пре реализације часа добили литературу из које ће учити као и ППТ презентацију коју је наставница припремила и послала им путем мејла. Час је реализован радионичарски, индивидуално и радому групама. Ученици су научено примењивали на конкретним примерима и проблемским задацима.
Наставница је осмислила инструмент бодовања рада и квалитета одговора назван ГСП. Сви ученици су на крају часа добили оцене. Од 28 ученика , часу је присуствовало 24 ученика.
У  анонимним евалуацијама ученици су час оценили одличном оценом, као и нови метод рада. Изразили су очекивање да се чешће користи овај метод за који су написали да им је било потребно око сат времена код куће да самостално науче лекцију, а да им је ППТ презентација са илустрацијама у многоме помогла да разумеју и науче градиво.

Огледном часу присуствовала је педагог Вишња Ђекић и колегинице Снежана Лалић и Бојана Жугај Ненадовић.
 По Правилнику о интерном стручном усавршавању реализатор огледног часа стиче 12 бодова а присутне колегинице по 4 бода.

Јелена Колунџија , наставница социологије