Амбијентална настава у Народном музеју

Дана 27.2.2022. у недељу, наставница социологије и права грађана, Јелена Колунџија, организовала је и реализовала час амбијенталне наставе у Народном музеју.
Часу је присуствовало седамнаест ученика треће и четврте године који похађају поменути предмет.
Циљ часа је неговање естетског укуса и осећања код ученика,неговање културних вредности и националних осећања. Ученици су посматрали и промишљали сликарска дела најзначајнијих српских уметника друге половине 19. века, и то Паје Јовановића, Уроша Предића и Ђорђа Крстића.Наставница је осмислила и реализовала предавање за ученике, и повезала историју уметности са социолошким анализом значаја уметности за неговање и очување националног идентитета.
Ова наставна активност је реализована као увод у пету наставну тему под називом “Култура и цивилизација”.