Сајам образовања

У организацији општине Вождовац у петак 15.03.2024. године у просторијама С.Ц.“Шумице“ реализован је Сајам образовања где су средње школе са територије града Београда омогућиле ученицима осмих разреда, будућим средњошколцима, да се одлуче коју средњу школу да упишу и боље упознају са радом и искуством рада школа. На најлепши штанд, како је већина учесника сајма образовања изјавила, долазили су ученици осмих разреда, на чија многобројна питања су им одговарале Вукадиновић Јована, Кораћ Николина, Јоловић Ива ученице 4-8 у присуству наставника Милана Шутуловића. Питања су  била везана за образовне профиле у нашој школи, број поена неопходан за упис и искуства које наши ученици носе. Ученице, сада матуранткиње, поделиле су своја искуства да су током четворогодишњег школовања стекле знања из области економије, да је важно да се учи редовно од почетка јер је градиво повезано, да је међу важнијим предметима рачуноводство на које се у другом разреду надовезује предмет економско пословање на чијим се часовима вежби оснива виртуелно предузеће, да су наставници коректни и посвећени раду са ученицима и да ће након завршене средње школе стечена знања моћи да примене у многим аспектима пословања предузећа приликом запошљавања и за даљи наставак школовања.

Лелић Уна, Келовић Вања, Јазић Јована ученице 2-10 у присуству наставнице Марине Стаменковић представиле су кроз ПП презентацију кратак видео и ученици су могли да се и визуелно упознају са многим ваннаставним активностима у којима ће моћи да учествују. Ученици основних школа су на штанду школе путем летака могли да се детаљно упознају са  локацијом школе, претходним  бројем поена за упис у први разред, да погледају свеске из стручних предмета и уџбенике које ће корисити на настави. У организацији и реализацији и постављању штанда испред Тима за каријерно вођење учествовала је наставница Биљана Благојевић.