X Међународни сајам виртуeлних предузећа

X Међународни сајам виртуeлних предузећа одржан је у Пироту од 08. до 10. маја 2024. године. На сајму је учествовало 26 виртуeлних  предузећа из Србије и Бугарске. Сајму су присуствовали представници Централне виртуeлне банке из Чачка и Сервисног центра Сопот.

Виртуелно предузеће „Vosha“ д.о.о. које се бави трговином безалкохолних пића представљало је Другу економску школу.

Ученици одељења 4-9: Маша Нешковић, Јована Вукићевић  и Алекса Смиљанић показали су стеченa знања и вештине из предмета финансијско рачуноводствене обуке и других стручних предмета, ментор Драгана Стојановић.

У четвртак, 09. маја 2024. године, Сајам су посетили наставници и ученици наше  школе.

Паралелно са активностима у сајамском простору, у просторијама школе ученици су пред посматрачима држали презентације свих виртуелних предузећа учесника сајма.

Сајам је допринео развијању стручних и практичних компетенција ученика